Już po raz drugi mieszkańcy Opolszczyzny mogą decydować o zagospodarowaniu 3 milionów złotych z Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W poniedziałek (9 kwietnia) ruszyło głosowanie na projekty powiatowe i subregionalne. Jeden z nich wspierają druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeskiej Wsi.


– Nasza jednostka zachęca wszystkich mieszkańców regionu do oddania głosu na projekt pn. ,,Bezpieczny Powiat Brzeski. Ratujemy życie”. Zadanie zakłada zakup 15 szt. automatycznych defibrylatorów zewnętrznych wraz ze skrzynkami i montażem w 15 lokalizacjach, na terenie wszystkich sześciu gmin w powiecie brzeskim. Takie urządzenia poprawiają skuteczność pierwszej pomocy – mówi Grzegorz Szewczyk, sekretarz OSP Czeska Wieś.

Punkty, które wskazano w zadaniu związane są w większości z działalnością ratowniczą. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Brzegu biorą aktywny udział w wielu akcjach ratowniczych, w tym również na terenach wodnych. Wyposażenie jednostek w defibrylatory AED zwiększą poczucie bezpieczeństwa, a w przypadku nagłego zatrzymania krążenia mogą uratować ludzkie życie.

Jak można głosować w Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim? Są cztery sposoby:
1.) Osobiście w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Opolu
2.) Elektronicznie na stronie internetowej https://budzet.opolskie.pl/karta-do-glosowania/
3.) Korespondencyjnie poprzez przesłanie karty do głosowania z dopiskiem „Marszałkowski Budżet Obywatelski – GŁOSOWANIE” na adres: 45-082 Opole, ul. Piastowska 14
4.) Osobiście w Punkcie Informacyjnym Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu

Dodajmy, że głosowanie potrwa do 29 kwietnia. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 30 maja 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj